Krvavý denník

Autor: Martin Cibulka | 16.6.2011 o 16:53 | (upravené 16.6.2011 o 17:02) Karma článku: 5,39 | Prečítané:  1107x

Sedím v prázdnej izbe a snažím sa zabudnúť na minulosť.Mlčím,fajčím,popíjam.Príčina?Opäť ma navštívila.“Vitaj moja milá“,prišla si ma opäť pozrieť? Zase ma potrápiť? Spraviť zo mňa zase len idiota? Prečo ma nenecháš na pokoj, už ťa mám po krk. Padám do toho a snažím sa nájsť záchranné lano. Cítim sa tak bezmocný a unavený. Počasie vonku zodpovedá mojej nálade. Prší ako vo mne tak, ako prší vonku.

 

Hľadám spriaznenú dušu. Chcem byť zase plný života, užívať si každý deň ako predtým. Som v tom celý. Do teba som vkladal nádeje a ty mi miesto toho podtrhávaš nohy. Nepotrebujem počuť ako som ťa sklamal, ja som si istý tým že som sklamal hlavne sám seba, že som sa do teba tak zamiloval a že sa kurevsky ľutujem, sklamal som rodinu na čele s mamou ktorá chce mať úspešného muža ktorý jej poskytne pomoc, čo má miesto toho? Mňa, neúspešného samovraha, čudáka chlapca s neistou budúcnosťou .Och melancholia. Sám si zato môžem, potrebujem energiu, antidepresíva a ostatné svinstvá čo do mňa hádžu sú mi na nič. Nehorázne sa ľutujem lebo som chuj. Chcem sa tu ďalej trápiť ?Načo som tu dobrý? Kým človek nepochopí, že utrpenie má v živote svoje miesto, nepochopil zo života nič, alebo je bohom. Cesty života nám vždy bude krížiť i taká bolesť, ktorá sa nedá zmôcť vonkajšími prostriedkami. Hodnota človeka bude i v tom, ako bude schopný vyrovnať sa s takýmto neodvratným utrpením.Verím ešte v lásku? Neviem, momentálne nie. Odplavím sa preč z mojich myšlienok a potom späť do reality .Do reality v ktorej nehrám žiadnu rolu.

 

Toto je jeden zo zápisov z môjho denníka 25. marec 2011

 

Kde som teraz? Uvedomujem si realitu, viem rozprávať o mojich depresiách, zjazvená ruka je pamiatka na túto minulosť, pri každom pohľade na ňu viem že sa už do toho určite nechcem vrátiť. Aj keď nie som žiadny Dr House a nemám ani titul snažím sa pomôcť ľudom ako som bol ja. Človek v stave depresie musí cítiť že je niekto ako on, že zdieľa alebo zdieľal podobné problémy. Ja som ho nemal aj cez to som to zvládol aj keď s odretými ušami ale predsa.

Vtedy fungujete ako poistné lano pred pádom na dno. Ak spadneš, narazíš, dostaneš ranu ,pristaneš tvrdo na ksicht ale môžeš sa znovu postaviť na nohy urob to čo najrýchlejšie .Zapamätaj si: úspech je definovaný ako vstať o jeden krát viac než si bol zrazený. Odvtedy ako sa riadim týmto mojim mottom si spievam si ako som nažive a ako zostarnem, budem brať slabučký dôchodok, ako si každý deň podám športku, ako si sadnem na jedno veľké pivo a ako spokojne umriem v spánku. Veď život je najkrajší dar tak si ho odžime naplno dokým, nás nenavštívi zubatá.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?